Szkoła językowa Archer w Krakowie

Szkoła Języków Obcych Archer

JĘZYK ANGIELSKI - METODA BEZPOŚREDNIA

 

KURS ENGLISH DIRECT

Zapraszamy do udziału w lekcjach próbnych prowadzonych metodą DIRECT. Zajęcia mają charakter bezpłatny w przypadku niepodjęcia decyzji o uczestnictwie w kursie.

Lekcje próbne odbywają się w docelowej grupie językowej, muszą więc być popredzone testem poziomującym .

Głównym celem metody bezpośredniej jest nauczanie umiejętności komunikacji w języku obcym poprzez minimalizowanie użycia języka ojczystego w czasie lekcji i wykształcenie pewnych odruchów językowych. Konwersacje w języku angielskim dodają płynności w używaniu obcego języka.

Wielu słuchaczy uczących się nowego języka boi się mówić. Metoda DIRECT jest oparta w większości na pracy ustnej (90% lekcji), polegającej na zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Słuchacz jest zmuszony do mówienia i w konsekwencji przełamuje swój lęk. W ten sposób nowy materiał jest ćwiczony zarówno w praktyce, jak i w odpowiednim kontekście.

Konwersacje językowe metodą bezpośrednią prowadzone są poziomach od początkującego do zaawansowanego i odbywają się wyłącznie w języku obcymNauczyciel kładzie duży nacisk na poprawność wypowiedzi pod względem wymowy, słownictwa i gramatyki, co utrwala prawidłowe nawyki językowe u słuchaczy, a także motywuje ich do dbania o formułowanie bezbłędnych zdań.

W metodzie bezpośredniej przeznacza się dużą część zajęć na zorganizowane powtarzanie materiału, dzięki czemu słuchacze zapamiętują szybko i na długo duże ilości nowego słownictwa i gramatyki.

Nauka wspierana jest poprzez ćwiczenia na platformie e-learningowej dostępnej dla uczniów posiadających podręcznik DIRECT English (DLLAB)

Główne zalety nauki Metodą Bezpośrednią:

 • Nacisk na mówienie i rozumienie ze słuchu (90% lekcji)

 • Przełamanie bariery językowej, nieśmiałości w mówieniu

 • Nauka szybkiego myślenia i reagowania w języku angielskim

 • Wyeliminowanie skłonności do tłumaczenia na język polski (myślimy po angielsku!)

 • Nacisk na poprawną wymowę od początku nauki

 • Natychmiastowe uświadamianie i poprawianie błędów

  (słownikowych, gramatycznych, błędów w wymowie)

 • Osłuchanie się z różnym akcentami

  (zmieniający się z lekcji na lekcję lektorzy, głównie native speakers z UK, USA, Kanady i. in.)

   Jeżeli jesteś ciekaw, jak wyglądają nasze lekcje, zapraszamy na

  tydzień lekcji próbnych!